Ďalšie rozkrádanie, len tak.

Autor: Pavel Daum | 4.6.2012 o 20:11 | (upravené 4.6.2012 o 21:49) Karma článku: 7,37 | Prečítané:  808x

Ešte som ani neskončil, a hľa - kam sa podejú moje peniaze z môjho rozpočtu? Aj ja chcem !!! Fakt tu už všetkým šibe? Tento štát nemá obdobu. Keby som bol mladší, tak sa dávno vysťahujem.

Tento štát nemá obdobu. Keby som bol mladší, tak sa dávno vysťahujem. To je priam v r... Citujem: "Ona nenaznačila, že to nechce". Ja odpadnem. Tak jej jednoducho nič nedajte, a je to. Som zvedavý, či by niečo vysúdila za takú kravinu, ako je rozpustenie rezervy, s ktorou nemala nič spoločné. Účtovníčke niečo dali, povedzme 100000, za rozpustenie? (cca 10 min. práce, aj s rozmýšľaním)? To už isto nie. Ja mám za zápis riadku v účtovníctve priemerne 0,80 Eur. Si myslíte, že sa toho vzdá sama? Ako mnohí pred ňou? Má svetlé vzory.

Pokračovanie: Článok z čas.sk:

Bývalá šéfka Slovenskej pošty Marcela Hrdá môže po 14 mesiacoch vo funkcii dostať odmenu až 178-tisíc eur! Takú zmluvu s ňou podpísal Ján Figeľ.

Súčasný minister Ján Počiatek nad výškou odmeny krúti hlavou. S Hrdou chce ešte rokovať a dúfa, že sa horibilnej odmeny, ktorú by bežný poštár zarobil za 25 rokov, vzdá.

Podľa súčasného ministra dopravy Jána Počiatka ide o jednu z najvyšších súm v histórii, ktorú nazval nie zlatým, ale až platinovým padákom. Zdôvodnením, prečo má takúto sumu Hrdá dostať, je to, že pošta pod jej vedením zlepšila hospodárenie, keď zmenšila stratu z 12 miliónov € na 8 miliónov €.

Počiatek však tvrdí, že 4 milióny neboli ušetrené šikovnosťou manažmentu, ale účtovnou operáciu, keď rozpustili položku vyplývajúcu zo súdneho sporu, lebo žalobca zomrel. „Zlatý padák znamená, že nie je možné sa vyhnúť vyplateniu týchto súm,“ povedal Počiatek, podľa ktorého by bolo etické a férové, keby sa odmeny Marcela Hrdá vzdala. Zatiaľ sa tak urobiť nechystá. „Nenaznačila, že to nechce,“ dodal.

Sumu, ktorú má dostať, z väčšej časti tvorí odmena za hospodárenie, ale aj nárok na odstupné. Slovenská pošta na otázky, prečo takúto zmluvu uzavrela a aké všetky odmeny Hrdá dostala, nereagovala.

„Minister Počiatek sa sám usvedčil, že nejde o zlatý padák (odstupné), ale z veľkej časti o odmenu za zlepšené hospodárenie,“ reagoval za Jána Figeľa hovorca KDH Matej Kováč. „Suma pre pani Hrdú je aj pre nás vysoká, preto minister Ján Počiatek by mal namiesto alibistického očierňovania pristúpiť k úprave podobných zmlúv,“ dodal Kováč. Hrdú vymenoval Figeľ do funkcie koncom marca 2011. Počiatek ju pred pár dňami odvolal a vymenoval Tomáša Drucekera, ktorý takýto zlatý padák v zmluve zakotvený nemá.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Kotlebovi extrémisti v parlamente: Rozpustiť a vypustiť

Aj keď sú Kotlebovci opatrnejší, nemôžu si pomôcť. Porušujú zákony a stranu treba rozpustiť.

KOŠICE KORZÁR

Poručík Ihnát žiada ministerstvo obrany o degradáciu

Rozdávanie vojenských frčiek sa rozhodol riešiť radikálne.

KULTÚRA

Má najhorší názov, aký kedy film mal. Môže napriek tomu získať Oscara?

Zhodnotili sme šance nominovaných filmov.


Už ste čítali?